Per millorar els nostres serveis, emprem cookies amb finalitats estadístiques. Si continues navegant, entenem que acceptes que n'utilitzem.
Pots ampliar la informació en la Política de Privacitat.
Accepto

Agenda d'Activitats

  • 24-10-2019 | 16:00 - 20:00 | L´Acadèmia-Girona
    16:00 - 16:30 Novedades de los congresos ADA/EASD 2019
    Ponent: Joan F. Barrot de la Puente
    16:30 - 17:10 Nuevos horizontes en el tratamiento con arGLP1: Semaglutida
    Ponent: David Pérez Asensio.
    17:10 - 17:40 Coffee break
    17:40 - 18:20 Importancia de la prevención de la IC, nuevo abordaje con Dapagliflozina
    Ponent: Aleix Fort Pal
    18:20 - 19:00 Nefroprotección en el paciente DM2
    Ponent: Pere Torguet Escuder
    19:00 - 19:40 Taller en insulinización, que aportan la nuevas insulinas
    Ponent: Eduardo Esteve Lafuente
    19:40 - 20:00 Resumen y mensajes para llevar a casa
    Ponent: Joan F. Barrot de la Puente
  • 25-11-2019 | 11:00 - 14:00 | Hospiral Sta. Caterina
    11:00 - 11:15 ● Inauguració
    Presentador/a: Joan Profitós
    Presentador/a: Àngela Martínez Picó
    Presentador/a: Lluïsa Mas Mayor
    11:15 - 14:00 ● Taula de Ponències
    Moderador/a: Marta Chuecos Molina
    ● 11.15-11.45 h.: Com engrescar a deixar de fumar? ganes i creativitat!”
    Ponent: Rosa Carreras Valls.
    ● 11.45-12.00 h.: Entrega del Premi a la iniciativa guanyadora del premi atorgat per l’SCATT a una de les 3 experiències més inspiradores de la Setmana Sense Fum 2019
    ●12.00-12.30 h.: PREALT de deshabituació tabàquica en pacient ingressat
    Ponent: Gemma Mayor
    ●12.30-13.00 h.: Noves formes de fumar i més.....
    Ponent: Maria Teresa Casamitjà
    ●13.00-13.30 h.: Presentació de la guia de Tabaquisme Ambiental i Salut Perinatal i Infantil (TASPI)
    Ponent: Ferran Campillo i López
    ●13.30-14.00 h.: Fem pinya contra el fum
    Ponent: Albert Bueno
    14:00 - 14:00 ● Cloenda
  • 30-01-2020 | 17:30 - 21:00 | L´Acadèmia-Girona
    17:30 - 21:00 Introducció al curs i explicació del treball final
    Director/a: Natàlia Quer Illa
    Director/a: Sílvia Riera Pericot
    Director/a: Núria Puig Pous
    Director/a: Marta Farró Pascua
    Descans
    Primera Sessió: 1 h. teoria/1h. 15 m. pràctica
    Ponent: Natàlia Quer Illa
    1. Concepte d’esterilitat i asèpsia
    2. Rentat de mans quirúrgic
    3. Circulació dins del quiròfan
    4. Muntatge d’un camp quirúrgic
  • 06-02-2020 | 17:30 - 21:00 | L´Acadèmia-Girona
    17:30 - 21:00 Segona Sessió - 2 h. teoria/1 h. 15 m. pràctica
    Ponent: Sílvia Riera Pericot
    5. Instrumental quirúrgic bàsic
    Descans
    6. Muntatge d’una taula d’instrumental estàndard
  • 13-02-2020 | 17:30 - 21:00 | L´Acadèmia-Girona
    17:30 - 21:00 Tercera Sessió - 2 h. teoria/1 h. 15 m. pràctica
    7. Sutures: no mecàniques i mecàniques
    8. Hemostàtics
    Descans
    9. Sistemes de segellament
  • 20-02-2020 | 17:30 - 21:00 | L´Acadèmia-Girona
    17:30 - 21:00 Quarta Sessió - 2 h. teoria/1 h. 15 m. pràctica
    Ponent: Núria Puig Pous
    10. Drenatges
    Descans
    11. Posicions quirúrgiques
  • 27-02-2020 | 17:30 - 21:00 | L´Acadèmia-Girona
    17:30 - 21:00 Cinquena sessió - Teoria
    Ponent: Natàlia Quer Illa
    12. Generalitats en la cirurgia endoscòpica. Evolució a cirurgia robòtica
    Descans 15"
  • 05-03-2020 | 17:30 - 21:00 | L´Acadèmia-Girona
    17:30 - 21:00 Sisena Sessió - Teoria
    Ponent: Sílvia Riera Pericot
    13. Instrumental principal segons especialitats:
    13.1 Cirurgia otorrinolaringològica
    Descans
    13.2 Cirurgia maxil·lofacial
    13.3 Cirurgia oftalmològica
  • 12-03-2020 | 17:30 - 21:00 | L´Acadèmia-Girona
    17:30 - 21:00 Setena Sessió - Teoria
    13.4 Cirurgia toràcica
    Ponent: Natàlia Quer Illa
    Descans
    13.5 Cirurgia cardíaca
    Ponent: Marta Farró Pascua
    13.6 Cirurgia vascular
    Ponent: Marta Farró Pascua
  • 19-03-2020 | 17:00 - 21:00 | L´Acadèmia-Girona
    17:30 - 21:00 Vuitena Sessió - Teoria
    13.7 Cirurgia General i Digestiva
    Ponent: Núria Puig Pous
    13.8 Cirurgia urològica
    Ponent: Núria Puig Pous
    Descans
    13.9 Cirurgia ginecològica
    Ponent: Sílvia Riera Pericot
    13.10 Cirurgia pediàtrica
    Ponent: Sílvia Riera Pericot
    13.9 Cirurgia ginecològica
    13.11 Cirurgia plàstica i reparadora
    Ponent: Sílvia Riera Pericot
  • 26-03-2020 | 17:30 - 21:00 | L´Acadèmia-Girona
    17:30 - 21:00 Novena Sessió-Teoria
    13.12 Neurocirurgia
    Ponent: Marta Farró Pascua
    Descans
    13.13 Cirurgia ortopèdica i traumatològica
    Ponent: Núria Puig Pous
  • 02-04-2020 | 17:30 - 21:00 | L´Acadèmia-Girona
    17:30 - 21:00 Desena Sessió
    Ponent: Marta Farró Pascua
    Ponent: Núria Puig Pous
    Ponent: Sílvia Riera Pericot
    Ponent: Natàlia Quer Illa
    Prova avaluació
    Revisió comunicacions Jornada Cloenda ACMSG
    Cloenda curs